Proč zrovna posuvné dveře?

24.08.2022

Křídla dveří vedená v kolejnici mají několik výhod, které při každodenním používání oceníte. Přitom nejde o nijak složité a tím pádem nákladné nebo na údržbu náročné řešení.

Posuvné dveře vestavěné skříně
Posuvné dveře vestavěné skříně

Úspora místa

Jednotlivá křídla dveří pak snadno zajíždí za sebe a v právě tom tkví jejich nejlepší uživatelská vlastnost – oproti klasickým dveřím nikde nic nepřekáží.

Snadné ovládání

Při správném seřízení je možné skříň otevírat i zavírat doslova jedním prstem. Lehkost, s jakou se posuvné dveře po kolejnici pohybují, přijde vhod i každému, kdo má právě plnou náruč věcí k uložení.

Tichý chod posuvu

S malým mechanickým odporem jde ruku v ruce další velká výhoda kvalitních posuvných systémů a sice jejich tichý chod. Není nic otravnějšího než vrzající dveře vestavné skříně v ložnici, když celý dům ještě spí. Hladký pohyb koleček v závěsu je doprovázen jen příjemně tlumeným šelestem, doraz pak může být opatřen měkkými kartáčky.

Zrcadlo stále k dispozici

Praktickou vlastností posuvu je také to, že pokud jsou dveře opatřené zrcadlem, není problém ho využívat i v otevřeném stavu. Zatímco u pantových dveří je potřeba skříň vždy nejprve zavřít, u těch posuvných je zrcadlo stále na očích. Výběr správné kombinace oblečení pro večerní příležitost je pak mnohem jednodušší i rychlejší.