Vybavení šatny aneb vestavěná šatna

11.03.2023

Šatna bývá většinou vysněnou částí domu nebo bytu hlavně u žen. Když už se jim sen splní, váhají, jakým systémem vybavit šatnu. Nabízí se různé policové systémy z hobby marketů nebo nejmenovaný systém z nejmenovaného švédského řetězce s nábytkem. V tento moment přijdou na to, že nevyužijí maximálně celý prostor šatny.

Na řadu tak přichází naše řešení vestavěné šatny.

Vybavení šatny
Vybavení šatny

Už se nemusíte omezovat, fantazii se meze nekladou

Velkorysost v možnostech vestavěné šatny je ohromující. Protože jde v podstatě o samostatnou místnost, závisí její uspořádání jen na vašem záměru a dispozicích bytu či domu. Výhodu mají samozřejmě ti, kteří na šatnu mysleli už v projektu a nyní je čeká jen její vybavení. Rozvržení funkčních ploch, volba typu výbavy a oddělených úložných prostorů je pak radost.

Ani vy, kteří jste neměli tu příležitost si šatnu předem plánovat, ale nemusíte házet flintu do žita. Pro její zřízení se často najde místo i v domě, kde s ní původně počítáno nebylo – například někdy získá nový smysl jinak málo využitá pracovna, případně zdánlivě zbytečná část chodby či haly.

Kdy a proč zvolit právě vestavěné řešení šatny?

Dokonalé využití prostoru do posledního centimetru je největší devízou vestavěné šatny. Možnost úspory díky kotvení konstrukčních prvků šatny do stěn místnosti je další podstatnou výhodou. Stejně jako vestavěné skříně mohou být i vestavěné šatny instalovány bez bočních dílů, zad a bez dna. Uspořené peníze je tak možné investovat do užitečného příslušenství, které zpříjemní každé převlékání.

Účelná a krásná zároveň

Přestože je často skrytá pohledům návštěv, nemusí být ani vestavěná šatna nějakou upozaděnou Popelkou, co se designu týče. Naopak to může být váš prostor, kde máte své soukromí a cítíte se zcela v bezpečí domova. K tomu vám pomohou neomezené možnosti volby materiálů a barev. Pokud si přejete, aby byla spíše vaší oázou klidu a relaxace, zvolte tmavší odstíny. Jestli hledáte spíše vzpruhu a inspiraci, můžete volit světlé dřevodekory nebo pastelové barvy.

Uzavřít posuvnými dveřmi, nebo nechat otevřenou?

Stejně jako u vestavěných skříní může být i šatna vybavena tichými posuvnými dveřmi. Ty se ideálně hodí k umístění velkého zrcadla, ale mohou i jen dotvářet celkový design prostoru pomocí dekorativní výplně. Svou funkci ochrany uložených věcí před prachem nebo přímým slunečním svitem si splní i zde.

Posuvné dveře mohou také vtipně dělit prostor vyhrazený jednotlivým členům domácnosti. Tím získáte ještě dokonalejší řád a systém v uložených věcech, které se tak nepomíchají. Podobně je možné také rozdělit prostory pro soukromé využití a práci, pro vaše koníčky, fotografický archiv či soukromou sbírku…

Zkrátka nepřeberné možnosti a jedna výhoda za druhou. To je skutečný svět vestavěných šaten, který čeká jen na vaší fantazii a přání…